5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Argentinský malbec

Vinice odrůdy Malbec v Argentině

Malbec původně pochází z oblasti Bordeaux ve Francii . Je to jedna z pěti hlavních odrůd Bordeaux, které zahrnují; Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Petite Verdot a Malbec. Malbec je také primární odrůda Cahors, která se nachází jihovýchodně od Bordeaux. V Bordeaux se většinou používá pro míchání do Cabernetů a Merlotů. Používá se ke zvýraznění barvy, protože má silnou slupku, která je bohatá na pigment. Může být také použit k vyrovnání kyselosti ve směsích Bordeaux. Kdysi byl hojnější v Bordeaux, nyní zaujal menší roli. Částečně proto, že našel mnohem větší jeviště ve vinařské oblasti Argentiny.

Jak se tedy dostal do Argentiny? Během druhé poloviny 19. století došlo k masivní imigraci z Evropy do Argentiny. Guvernér provincie Domingo Faustino Samiento pověřil francouzského agronoma Miguela Pougeta, aby přivezl řízky vinné révy z Francie do Argentiny. Mezi nimi byl i Malbec. Hrozny prošly obdobím renesance na konci 20. století, kdy se Argentina zaměřila na produkci prémiového vína na export. Jedinečné vlastnosti vína vedly k tomu, že se argentinský Malbec stal nejrozšířenějším červeným hroznem v zemi. Díky argentinskému oživení se Malbec stal jedním z nejvyhledávanějších vín Nového světa.

 

 

Vinařské oblasti Argentiny:

V Argentině je několik regionů, které mají ideální podmínky pro pěstování hroznů. Zde je několik těch nejpozoruhodnějších

 

Mendoza

Mendoza je největší a nejdůležitější vinařská oblast Argentiny, která se dělí na Maipu, Eastern Mendoza, Luján de Cuyo a údolí Uco. Region je nejlépe známý pro Malbec , ale pěstuje se zde také několik dalších odrůd vinné révy, včetně Cabernet Sauvignon, Chardonnay a dalších. Vinařství v této oblasti produkuje asi 80 % vína země . Část toho, co dělá tuto oblast tak ideální pro pěstování hroznů, je vyšší nadmořská výška a počasí je typicky slunečné a suché. Jako jedna z nejvýznamnějších světových metropolí vína zažívá také velký turistický ruch s více než milionem návštěvníků ročně.

San Juan

Na hranici regionu Mendoza leží druhá nejvýznamnější vinařská oblast v Argentině — San Juan. Je ještě teplejší a sušší než region Mendoza, ale získává přirozené zavlažování z řek San Juan a Jachal spolu s tající vodou z hor. I když je ideální pro pěstování několika odrůd vína, hlavním pilířem této oblasti je Syrah.

Úžasný vinný sklep v Argentině

 

Nádherné vinné sklepy v Argentině

Salta

Region Salta v Argentině, který se nachází v severní části země, je na vzestupu. Nachází se v nejvyšší nadmořské výšce ze všech ostatních vinařských oblastí, díky čemuž je citlivá na některé z nejextrémnějších počasí v zemi, včetně super slunečných dnů a mrazivých chladných nocí. Vysoká nadmořská výška vedou ke kyselejším vínům. I když je Salta jednou z menších vinařských oblastí Argentiny, je známá svými hrozny Torrontés. V teplejších oblastech by tyto hrozny mohly velmi rychle přezrát. Chladnější větry v oblasti Salta však udržují révu vyváženější.

Patagonie

Patagonie je jednou z menších vinařských oblastí Argentiny, kde se nacházejí pouze 2 % vinic v zemi. Zimy jsou zde chladné a zasněžené a vegetační období dlouhé a teplé. Výsledkem jsou hrozny, které dozrávají pomalu a dávají jim čas uzamknout si svou lahodnou chuť. Posuny počasí ze dne na noc zároveň uzamknou jejich kyselost. V podstatě je to ideální klima pro pěstování vysoce kvalitních hroznů.

 

Vinařství Bogeta Rutini

Vznik se datuje do konce 19. století, kdy Felipe Rutini, Ital, který emigroval do Argentiny, založil vinařství s názvem Bodega La Rural v Coquimbito, venkovské oblasti v departementu Maipú, provincie Mendoza. Na úpatí And, ve Valle de Uco, je více jak 400 ha vinic. Nadmořská výška mezi 1000 a 1500 metry nad mořem, rozmanitost mikroklimat a povaha půdy nám umožňují získat hrozny výjimečné kvality, vinifikované vyspělými technologiemi, vždy respektující zásady zakladatele. Odzátkovat láhev Rutini znamená, ochutnat argentinská vína nejvyšší kvality, která každého ohromí svou typičností, vyvážeností a elegancí.