5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Grüner Veltliner Federspiel Wachau 2023

Grüner Veltliner Federspiel Wachau 2023 je ovocné a elegantní víno se šťavnatými hruškovými tóny, náznaky kdoulí a pomerančů, zralého žlutého jablka a divokých bylin. Dobře vyvážené a koncentrované patro. 

Fermentace začíná spontánně v nerezových tancích a trvá asi čtyři týdny. Poté víno zůstává na jemných kalech až do filtrace a lahvování v únoru 2024.

Grüner Veltliner Federspiel 2023, klasifikované jako Gebietswein nebo regionální víno, se vyrábí pouze z hroznů pečlivě ručně sklizených v údolí Wachau – jasný znak jeho typického regionálního charakteru. Pěstují se především na charakteristické humózní hlinité a štěrkové půdě na vinicích Rossatz. Je to klasický Federspiel s koncentrovaným ovocem a jemnou kyselinkou.

Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 1005
329 Kč 271,90 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Grüner Veltliner
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,50 %
Oblast: Wachau
Ročník: 2023
Země: Rakousko
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
Balení: Karton 6 ks
Zatřídění: Federspiel DAC
A596F233 DFFB 4B80 A7C8 D56F1024D220
Bio

Párování s jídlem

  • Hodí se k salátům, zelenině, těstovinám nebo rybám.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vincenzo Toffoli logo

Josef Fischer převzal rodinné vinařství v Rossatzu v roce 2015. Pro začátek si dal na čas. Měl na mysli spoustu změn – ale chtěl dělat všechno svým vlastním tempem a promyslet věci. Začal tedy s několika malými krůčky, ale některé z nich byly skutečně revoluční. Převedl 11 hektarů vinic na ekologické pěstování a vypustil kultivované kvasinky ve prospěch spontánního kvašení. A z kalendáře zmizela pevná data zahájení prodeje vín.


Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský – přesně tak, jak si je rádi vychutnáváme i my. O to nám všem jde. Jsme Katja a Joe Fischerovi. 

Všechna naše vína jsou organická a v tuto chvíli přecházíme na biodynamickou produkci. Je to proto, že chceme s oblastmi, které dávají našim vínům jejich osobitost – s vinicemi Kirnberg, Kreuzberg, Frauenweingärten a Mugler v Rossatzu a Rührsdorfu – zacházet co nejpečlivěji. Vinice jsou definovány chladným vzduchem z kopcovitých lesů Dunkelsteinerwald a vyváženým vlivem Dunaje.

Využíváme spontánní fermentaci a naše vína zrají buď ve velkých sudech nebo malých 500 litrových sudech.