5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Riesling Federspiel Rossatz 2022

Riesling Federspiel Rossatz 2022 je víno s vyšší kyselinkou a s jemnými tóny peckovin, divokých bylin a zralých meruňěk. 

Fermentace začíná spontánně v nerezových tancích a trvá asi pět týdnů. Poté víno zůstane na jemných kalech až do filtrace a lahvování v dubnu 2023.

Hrozny pro tento Riesling Federspiel pocházejí z vinic Kirnberg a Steiger v Rossatzu. Půda není tak bohatá na živiny, což vytváří ovocný styl vína s typickým aroma peckovin a živou kyselinkou. U tohoto vína využíváme spontánní fermentaci v nerezových tancích.

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 1007
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Riesling
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,50 %
Oblast: Wachau
Ročník: 2022
Země: Rakousko
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
Balení: Karton 6 ks
Zatřídění: Federspiel DAC
FBC5C03E 7CD9 4774 9885 9D20E7982BDE
Bio

Párování s jídlem

  • Hodí se k salátům, zelenině, drůbeži a skvěle se hodí k rybím pokrmům.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vincenzo Toffoli logo

Josef Fischer převzal rodinné vinařství v Rossatzu v roce 2015. Pro začátek si dal na čas. Měl na mysli spoustu změn – ale chtěl dělat všechno svým vlastním tempem a promyslet věci. Začal tedy s několika malými krůčky, ale některé z nich byly skutečně revoluční. Převedl 11 hektarů vinic na ekologické pěstování a vypustil kultivované kvasinky ve prospěch spontánního kvašení. A z kalendáře zmizela pevná data zahájení prodeje vín.


Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský – přesně tak, jak si je rádi vychutnáváme i my. O to nám všem jde. Jsme Katja a Joe Fischerovi. 

Všechna naše vína jsou organická a v tuto chvíli přecházíme na biodynamickou produkci. Je to proto, že chceme s oblastmi, které dávají našim vínům jejich osobitost – s vinicemi Kirnberg, Kreuzberg, Frauenweingärten a Mugler v Rossatzu a Rührsdorfu – zacházet co nejpečlivěji. Vinice jsou definovány chladným vzduchem z kopcovitých lesů Dunkelsteinerwald a vyváženým vlivem Dunaje.

Využíváme spontánní fermentaci a naše vína zrají buď ve velkých sudech nebo malých 500 litrových sudech.