5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Grüner Veltliner Steinfeder 2023

Grüner Veltliner Steinfeder 2023 je ovocné a svěží víno s tóny zeleného jablka. Dobře vyvážené a osvěžující patro.

Hrozny pro Grüner Veltliner Steinfeder 2023 pocházejí výhradně z Wachau. Jsou ručně sbírány o něco dříve než ostatní, díky čemuž je pití tohoto vína potěšením s jeho svěží vervou a ovocnými tóny.

Fermentace začíná spontánně v nerezových tancích a trvá asi tři týdny. Poté víno zůstává na jemných kalech až do filtrace a lahvování v únoru 2024.

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 1004
289 Kč 238,84 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Grüner Veltliner
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 11,50 %
Oblast: Wachau
Ročník: 2023
Země: Rakousko
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
Balení: Karton 6 ks
Zatřídění: DAC
B8BF0F6E 6204 4C8B 86D8 C5DE7F6F06B7
Bio Doporučujeme

Párování s jídlem

  • Hodí se k salátům, zelenině, rybám nebo sólo v létě na zahradě.

     

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vincenzo Toffoli logo

Josef Fischer převzal rodinné vinařství v Rossatzu v roce 2015. Pro začátek si dal na čas. Měl na mysli spoustu změn – ale chtěl dělat všechno svým vlastním tempem a promyslet věci. Začal tedy s několika malými krůčky, ale některé z nich byly skutečně revoluční. Převedl 11 hektarů vinic na ekologické pěstování a vypustil kultivované kvasinky ve prospěch spontánního kvašení. A z kalendáře zmizela pevná data zahájení prodeje vín.


Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský – přesně tak, jak si je rádi vychutnáváme i my. O to nám všem jde. Jsme Katja a Joe Fischerovi. 

Všechna naše vína jsou organická a v tuto chvíli přecházíme na biodynamickou produkci. Je to proto, že chceme s oblastmi, které dávají našim vínům jejich osobitost – s vinicemi Kirnberg, Kreuzberg, Frauenweingärten a Mugler v Rossatzu a Rührsdorfu – zacházet co nejpečlivěji. Vinice jsou definovány chladným vzduchem z kopcovitých lesů Dunkelsteinerwald a vyváženým vlivem Dunaje.

Využíváme spontánní fermentaci a naše vína zrají buď ve velkých sudech nebo malých 500 litrových sudech.