5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Grüner Veltliner Smaragd Ried Kreuzberg 2022

Grüner Veltliner Smaragd Ried Kreuzberg 2022 má příjemné tóny divokých bylin a zralého žlutého ovoce. Je hutné a silné s jemnými tóny manga a ananasu. Šťavnaté ovoce, slané, elegantní víno se slibným potenciálem stárnutí. 

Fermentace začíná spontánně v nerezových tancích a trvá asi dva měsíce. Poté víno zůstává na jemných kalech až do lahvování v září 2023.

Skalní podloží je pokryto svahovými sutěmi, které byly většinou obohaceny o sekundární karbonáty z bývalého sprašového pokryvu. Mezi velkými úlomky amfibolitu se nacházejí žluté živce. Vinice Kreuzberg jsou orientovány na severozápad, takže vinné révě se daří i v těch nejteplejších létech. Dlouhá období večerního slunce poskytují dostatek tepla k dozrání hroznů.

Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 1008
789 Kč 652,07 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Grüner Veltliner
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 13,00 %
Oblast: Wachau
Ročník: 2022
Země: Rakousko
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
Balení: Karton 6 ks
Zatřídění: Smaragd DAC
990F1D5F 93C7 4577 A2A1 584B1A33481C
Bio

Párování s jídlem

  • Hodí se ke grilovaným rybám, smaženým jídlům jako je „Wiener Schnitzel“ a také ke kuřecímu, jehněčímu a telecímu masu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vincenzo Toffoli logo

Josef Fischer převzal rodinné vinařství v Rossatzu v roce 2015. Pro začátek si dal na čas. Měl na mysli spoustu změn – ale chtěl dělat všechno svým vlastním tempem a promyslet věci. Začal tedy s několika malými krůčky, ale některé z nich byly skutečně revoluční. Převedl 11 hektarů vinic na ekologické pěstování a vypustil kultivované kvasinky ve prospěch spontánního kvašení. A z kalendáře zmizela pevná data zahájení prodeje vín.


Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský – přesně tak, jak si je rádi vychutnáváme i my. O to nám všem jde. Jsme Katja a Joe Fischerovi. 

Všechna naše vína jsou organická a v tuto chvíli přecházíme na biodynamickou produkci. Je to proto, že chceme s oblastmi, které dávají našim vínům jejich osobitost – s vinicemi Kirnberg, Kreuzberg, Frauenweingärten a Mugler v Rossatzu a Rührsdorfu – zacházet co nejpečlivěji. Vinice jsou definovány chladným vzduchem z kopcovitých lesů Dunkelsteinerwald a vyváženým vlivem Dunaje.

Využíváme spontánní fermentaci a naše vína zrají buď ve velkých sudech nebo malých 500 litrových sudech.