Mosel Riesling trocken Peter Ulrich 2021

Vynikající suchý Riesling s říznou kyselinkou z malého rodinného vinařství Peter & Ulrich Griebeler v Mosele. Toto víno je svěží a elegantní s tóny zralých jablek, broskví a meruněk. Dokonalá rovnováha mezi bohatými ovocnými příchutěmi a osvěžující kyselinkou a nádechem minerality v závěru. Skvělé víno, které se hodí k salátům, rybám nebo lehce kořeněným masitým pokrmům.

Můžeme doručit do:
14.6.2023
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 598
219 Kč 180,99 Kč bez DPH
Kategorie: Ryzlink rýnský
Barva: Bílé
Odrůda: Ryzlink Rýnský
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,00%
Oblast: Mosela
Ročník: 2021
Země: Německo
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací

Ocenění

  • Decanter 89 bodů
  • Vivino 3,8/5*

Párování s jídlem

    • Bílé maso, ryby, lehká kuchyně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Každý, kdo miluje vynikající suché ryzlinky ze strmých břidlicových lokalit, se najde v moselském vinařství Heinrichshof ze Zeltingenu. Minerální vína jsou hluboká, s jemnou vůní typickou pro tuto oblast. 

Bratři Peter a Ulrich Griebelerovi jsou od roku 2014 odpovědní za vinařství Heinrichshof. Oba po studiu vinařství a vyučení vinařských techniků sbírali zkušenosti doma i v zahraničí, než jako v pořadí 11. generace převzali podnikání svých rodičů.

Aby byl zachován cenný terroir, bratři ve vinařství Heinrichshof pracují přirozeným způsobem. Ve strmých svazích péče o vinnou révu vyžaduje hodně ruční práce, a tak se sklizeň plně vyzrálých hroznů provádí převážně ručně. Poté jsou šetrně zpracovány. Mošty pomalu kvasí a vína zůstávají dlouho na jemných kalech. 

Jak je pro Moselu typické, i ve vinařství Heinrichshof hraje hlavní roli Ryzlink, především suchý.