Mosel Riesling Heinrichs feinherb 2021

Vynikající jemný, polosuchý ryzlink se spoustou ovoce, svěžesti a minerality. Jeho chuť připomíná zralá jablka a žluté peckoviny. Tento Ryzlink má perfenktně vyvážené kyseliny a zbytkový cukr a pohladí na jazyku svojí jemnou mineralitou. 

Můžeme doručit do:
14.6.2023
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 599
229 Kč 189,26 Kč bez DPH
Kategorie: Ryzlink rýnský
Barva: Bílé
Odrůda: Ryzlink Rýnský
Zbytkový cukr: Polosuché
Obsah alkoholu: 10,50%
Oblast: Mosela
Ročník: 2021
Země: Německo
Objem: 1,00
Uzávěr: Šroubovací

Párování s jídlem

  • Vydatná jídla, vyzrálejší sýry a dušené maso

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Každý, kdo miluje vynikající suché ryzlinky ze strmých břidlicových lokalit, se najde v moselském vinařství Heinrichshof ze Zeltingenu. Minerální vína jsou hluboká, s jemnou vůní typickou pro tuto oblast. 

Bratři Peter a Ulrich Griebelerovi jsou od roku 2014 odpovědní za vinařství Heinrichshof. Oba po studiu vinařství a vyučení vinařských techniků sbírali zkušenosti doma i v zahraničí, než jako v pořadí 11. generace převzali podnikání svých rodičů.

Aby byl zachován cenný terroir, bratři ve vinařství Heinrichshof pracují přirozeným způsobem. Ve strmých svazích péče o vinnou révu vyžaduje hodně ruční práce, a tak se sklizeň plně vyzrálých hroznů provádí převážně ručně. Poté jsou šetrně zpracovány. Mošty pomalu kvasí a vína zůstávají dlouho na jemných kalech. 

Jak je pro Moselu typické, i ve vinařství Heinrichshof hraje hlavní roli Ryzlink, především suchý.