5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Mosel Riesling Heinrichshof trocken 1 Ltr. 2021

Vynikající suchý ryzlink na každý den v krásné litrové lahvi. Ovocné, povzbudivě svěží a minerální víno, které potěší k mnoha pokrmům ale i samotné. Vynikající poměr ceny a kvality u tohoto Ryzlinku ze známe oblasti Mosela v Německu. 

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 597
229 Kč 189,26 Kč bez DPH
Kategorie: Ryzlink rýnský
Barva: Bílé
Odrůda: Ryzlink Rýnský
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,00%
Oblast: Mosela
Ročník: 2021
Země: Německo
Objem: 1,00
Uzávěr: Šroubovací

Párování s jídlem

  • Bílé maso, ryby, lehká kuchyně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Každý, kdo miluje vynikající suché ryzlinky ze strmých břidlicových lokalit, se najde v moselském vinařství Heinrichshof ze Zeltingenu. Minerální vína jsou hluboká, s jemnou vůní typickou pro tuto oblast. 

Bratři Peter a Ulrich Griebelerovi jsou od roku 2014 odpovědní za vinařství Heinrichshof. Oba po studiu vinařství a vyučení vinařských techniků sbírali zkušenosti doma i v zahraničí, než jako v pořadí 11. generace převzali podnikání svých rodičů.

Aby byl zachován cenný terroir, bratři ve vinařství Heinrichshof pracují přirozeným způsobem. Ve strmých svazích péče o vinnou révu vyžaduje hodně ruční práce, a tak se sklizeň plně vyzrálých hroznů provádí převážně ručně. Poté jsou šetrně zpracovány. Mošty pomalu kvasí a vína zůstávají dlouho na jemných kalech. 

Jak je pro Moselu typické, i ve vinařství Heinrichshof hraje hlavní roli Ryzlink, především suchý.