5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Marco Bonfante

Logo vinařství Marco Bonfante

Rodina Bonfante vyrábí vína v Nizza Monferrato (AT), Piemont, již 8 generací, v oblasti, která představuje oblast excelence pro výrobu Barbera d'Asti a která v roce 2014 získala označení „Nizza DOCG“. Vinařství Marco Bonfante bylo založeno v roce 2000, kdy se bratři Micaela a Marco Bonfanteovi rozhodli zahájit vlastní výrobní proces, a to po smrti jejich otce Domenica a následném rozdělení vinařství, které založil, ve kterém již aktivně působili. Vinařství je rodinná firma; Marco, absolvent enologické školy v Albě, je výrobcem vína a zabývá se produkcí a řízením společnosti na 360 stupňů, za pomoci enologického konzultanta Gianlucy Scaglione, agronoma Daniele Eberle a certifikované analytické laboratoře Bio. -Chemický, zatímco za administrativní a přepravní řízení odpovídá její sestra Micaela. Společnost nabízí image kvality a serióznosti budované díky tvrdé práci na budování značky, která vedla k jejímu poznání jak v Itálii, tak v zahraničí. Asi 50 % produkce společnosti je vinifikováno ve vinařství Nizza Monferrato, zbývající část musí být vinifikována dle výrobních předpisů v oblasti definované nominálním názvem.


Filozofie
Výrobní filozofie odráží typický vkus Bonfante, který je založen na Marcově intuici a preferencích, vyrobených z jednoduchosti a jasnosti. "Vína musí být elegantní."

U červených vín se hledá struktura, ovoce, harmonie a komplexnost. Různé vinice a hrozny se vybírají a oddělují během sklizně a přidělují je různým procesům, jak vinifikaci, tak rafinaci, v závislosti na cíli, kterého má být dosaženo. Společným bodem je vždy rovnováha mezi strukturou, kyselostí a alkoholem. Zrání ve dřevě musí doplňovat strukturu vína, aniž by ji přehlušilo. Nejvýznamnější červené hrozny jsou: Nebbiolo, Barbera, Albarossa, Cabernet Sauvignon a Brachetto.

Cena

899900
1899900
043910F8 CA8D 41DF 8884 549FCCF3637F
899 Kč
Kód: 971
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem