5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Morava - Velké Bílovice

Velké Bílovice jsou největší vinařskou obcí v České republice a leží v jižní části Velkopavlovické vinařské podoblasti. V oblasti se na 700 hektarech pěstuje víno z různých odrůd, které zpracovává více než 600 vinařů. Vinařská tradice ve Velkých Bílovicích sahá až do 16. století, kdy se zde usadili habáni, kteří zde začali budovat podzemní sklepy pro zrání vína a zavedli nové technologické postupy. Některé z těchto historických sklepů je možné navštívit i dnes.

Velkobílovická oblast je proslulá především svými skvělými modrými víny, jako jsou Zweigeltrebe nebo Frankovka. Ale nechybí ani bílá vína, jako jsou Veltlínské zelené nebo Tramín červený. V oblasti se také vyrábějí cuvée, tedy směsi různých odrůd, které mají svou lokální výrobní tradici a jednotlivá vinařství jim často dávají specifická jména. Velké Bílovice jsou ideálním místem pro milovníky vína, kteří si chtějí vychutnat kvalitní a rozmanitá vína z různých zemí a oblastí.

Kromě vína nabízejí Velké Bílovice i další zajímavosti a atrakce. Mezi nimi je například kostel Narození Panny Marie v barokním stylu s hrobkou Jana mladšího ze Žerotína, který je dominantou obce. Na vyvýšenině uprostřed vinic stojí kaplička na Hradišťsku, která byla postavena na uměle vytvořeném kopci s archeologickými nálezy. V obci se také nachází městské vlastivědné muzeum, které se věnuje historii obce a jejím osobnostem. Pro sportovní nadšence je k dispozici multifunkční sportovní areál s tenisovými kurty, fotbalovým hřištěm a dětským hřištěm. Velké Bílovice jsou také výchozím bodem pro cykloturistiku po okolních vinicích a památkách.