5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Veltlinské zelené PS 2022 | Filip Mlýnek

Krásný veltlín s vyzrálou pepřivostí a mineralitou. Je to taková rakouská frešová klasika s poměrně pikantní kyselinou. Extrémně suchý s pepřem ve vůni i v chuti.

Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 1003
269 Kč 222,31 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Veltlínské zelené
Zbytkový cukr: Suché, 0,3 gr/l
Obsah alkoholu: 12,50%
Oblast: Morava
Ročník: 2022
Země: Česko
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
Kyseliny: 8,9 gr/l
Zatřídění: Pozdní sběr

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Naše vinařství vznikalo postupně a pomalu od roku 2007, kdy jsme poprvé začali vysazovat první vlastní vinice. Nyní hospodaříme na 8,6 ha vinic v naší domovině ve vícero katastrech a to v Dolních Dunajovicích (viniční tratě: Plotny, Dunajovský kopec, Zimní vrch, Mlýnská), Březí (viniční trať: Liščí vrch), Dobré Pole (viniční trať: Staré) dále v Horních Věstonicích (viniční tratě: U Venuše, Za konírnou), Brod nad Dyjí (viniční trať: Lusy).

Vinice jsou obhospodařovány v integrované produkci ve sponu 2,2 m x 0,8 m při čemž se počet keřů na hektar pohybuje okolo 5 600 až 5 800 jedinců. Průměrný hektarový výnos je okolo 6 500 kg/ha a při této sklizni vychází jedna láhev vína na keř.

Snažíme se (díky nízkému výnosu hroznů) co nejvíce tvořit vína typická pro naši Mikulovskou oblast, která určitě patří mezi perlu Moravy a to díky minerálnímu podloží z jurského vápence s jíly. Veškerá produkce hroznů je sbírána ručně.

Hrozny jsou šetrně lisovány při nízkých tlacích s možností studené macerace okolo 2-5 stupnů. Díky tomu jsou vína plnější s typickým projevem minerálního Mikulovska. Roční produkce se pohybuje okolo 60 tisíc lahví přívlastkových vín.