5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Avicella Bairrinho Vinho verde DOC 2022

Klasické Vinho verde plné svěžesti a jemného perlení vyrobené z odrůd Laureiro, Arinto a Trajadura.

Dobře strukturované a vybalancované víno plné tropického ovoce. 

Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 635
Značka: Cinco Quintas
199 Kč 164,46 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Arinto, Laureiro, Trajadura
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 11,50%
Oblast: Vinho verde
Ročník: 2022
Země: Portugalsko
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Balení: Karton 12 ks

Párování s jídlem

  • Pokrmy z ryb, saláty, sandwiche nebo jen tak na posezení s přáteli

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Cinco Quintas, jak její název napovídá, se skládá z pěti malých vinařství o celkové rozloze 20 hektarů. Všechny se nacházejí poblíž města Vizela na severu Portugalska. Tato oblast je známá výrobou dobrých Verde vín s jedinečnými vlastnostmi. 

Žulové podloží a malé výškové rozdíly v kombinaci s vynikajicí polohou vinic dávají vinařství jedinečný terroir pro pěstování Vinho Verde z původních původních odrůd vinné révy.

V roce 1987 José Borges vybudoval vinařství a vyrobil své úplně první víno, sice v malém množství, ale s velmi slibnou kvalitou. V roce 2014 se s pomocí jeho přítele enologa Pedra Campose zrodila vína Avicella spojením tradic jeho předků s aktuálně dostupnou technologií.

Hrozny jsou pečlivě vybírány a ručně sbírány do malých krabic. Vánek Atlantského oceánu, který ovlivňuje tuto oblast, v kombinaci se žulovými půdami, mírným klimatem a vysokými srážkami se promítá do jedinečné svěžesti, lehkosti a chuti našich vín.