5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Château de Parenchère 2019

85 % Merlot – 15 % Cabernet Franc. Tradiční cuvée této oblasti se vyrábí z vinné révy průměrného stáří 20 let a je obecně složeno z Merlotu a Cabernetu Franc. Tradiční cuvée PARENCHERE je plné, má velmi sytou barvu a vyjadřuje výrazné tóny červeného ovoce s dlouhým závěrem, vyváženou ovocností a jemnými tříslovinami.

Momentálně nedostupné
Kód: 135
219 Kč 180,99 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Cabernet Franc, Cuvée, Merlot
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 14,50%
Oblast: Bordeaux
Ročník: 2019
Země: Francie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Potenciál zrání: 10 - 12 let

Ocenění:

  • GOLD MEDAL CONCOURS DE BORDEAUX

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Panství de Parenchère, jehož počátky sahají až do 16. století, se rozkládá na 188 hektarech východně od Bordeaux, u bran Périgordu. Vinice jsou soustředěny na 68 hektarech, kde jsou vysázeny na jílovito-vápencových svazích, tvořící nejlepší terroir panství.

V současné době vlastní toto Chateau švédská rodina, která má rovněž vinařství v Italském Toskánsku. Avšak dcera původních majitelů ve vinařství stále pracuje a tak navazuje na dlouholetou tradici výroby a prodeje vynikajích vína za velmi slušné peníze.

Vlajkovou lodí tohoto Chateaux je cuvée Raphael, avšak víno za které jsou ve vinařství nejvíce pyšní je cuvée Esprit, které vzniká pouze z nejlepších ročníků a nejlepších parcel tohoto panství.