5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Francois Chaumont Blanc de Blancs 2015 Grand Cru Magnum

Grand Cru champagne vyrobené ze 100 % odrůdy chardonnay se světle žluto-zlatou barvu a sytě zelenožlutými odlesky ve skle. Protínají ho jemné a živé bublinky, které tvoří perzistentní límec. 

Vůně je elegantní, evokující tóny kandovaných hroznů a kandované hrušky.  Po chvilce se rozvine do tónů citronu, bílé broskve, ananasu a čerstvého lískového oříšku.

Kontakt na patře je pružný a svěží s krémovým a roztaveným perlením.  Závěr je dobře vyvážený, minerální i šťavnatý, koncentrovaný a vzdušný.

Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 828
2 399 Kč 1 982,64 Kč bez DPH
Kategorie: Šumivá vína
Barva: Bílé
Odrůda: Chardonnay
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,00%
Oblast: Champagne
Ročník: 2015
Země: Francie
Objem: 1,50
Uzávěr: Korek
Balení: Dřevěný box 1 ks
Položka byla vyprodána…

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Champagne Francois Chaumont logo

François vyrábí víno v Puisieulx od roku 1994 poté, co převzal stávající rodinnou vinici o rozloze 5 hektarů Grand Cru vinic tvořenou 1/3 chardonnay a 2/3 révou pinot noir. Je ženatý s Marie-Helene Littiere, rovněž vinařkou, a nyní žije v Oeuilly.

Puisieulx je jednou z pouhých 17 Champagne Grands Crus a nachází se na severu regionu Champagne, pod severním pobřežím Grande Montagne v Remeši. Je jedním z méně známých z Champagne Grands Crus díky své relativně malé velikosti, sotva 18 hektarů. Puisieulx je však obklopeno dalšími dobře známými Grands Crus včetně Sillery, Mailly-Champagne a Verzenay.