5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Champagne Michel Littiere Brut millesime 2016

Champagne Michel Littiere Reserve Brut millesime 2016 je vyráběné pouze ve skvělých letech. Vykazuje rysy výjimečné sklizně a kvality. Ročník 2016 byl v Champagne vyjímečný a proto je toto víno opravdu skvělé. 

Jemné perlení, nazrálá ovocná vůně a v chuti krásné zelené jablko. 

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (6 ks)
Kód: 673
899 Kč 742,98 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,00%
Oblast: Champagne
Ročník: 2016
Země: Francie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Balení: Karton 6 ks
Potenciál zrání: 6-10 let

Ocenění:

      • Vivino hodnocení 3,9/5*
      • 90 points Gilbert & Gaillard 2022

 

Párování s jídlem

  • Uzený losos, asijská kuchyně, kaviár a lehké předkrmy. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mottura-logo

Michel LITTIERE Champagnes je rodinný podnik o rozloze 5,5 hektaru, který se nachází v srdci Champagne v údolí Marne.

Po spolupráci se svým otcem Raymondem LITTIERE vytvořil Michel v roce 1970 vlastní značku. V roce 1991 jeho dcera Marie-Helene dokončila kurz na Ecole de Viticulture a začala s ním pracovat. Jeho zeť, manžel Marie-Helene, který již vlastnil vinici v Puisieulx (šampaňské grand cru u Remeše), přinesl své zkušenosti do jeskyně Littiere v Oeuilly v roce 2008, kdy zde začal vyrábět vlastní šampaňské.

Kombinované know-how a vklad všech zúčastněných přispěl ke kvalitě našich šampaňských.

Od sklizně 2018 máme certifikaci High Environmental Value (HVE), která zaručuje, že pracujeme s respektem k přírodě a životnímu prostředí. A samozřejmě jsme vždy byli 100% nezávislí vinaři.

Oeuilly je šampaňská vesnice na levém břehu údolí Marne, 12 kilometrů od Epernay. Naše rodinná vinice se skládá ze 3 odrůd šampaňského, kterými jsou Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier, což je odrůda typická pro naše údolí. Vinice se nachází výhradně na svazích Oeuilly a skládá se z 25 pozemků, které tvoří 5,5 hektaru. Počet a rozložení pozemků umožňuje dobrou rozmanitost půd a slunečních úhlů, což umožňuje míchání bohaté rozmanitosti chutí.