Champagne Michel Littiere

mottura-logo

Michel LITTIERE Champagnes je rodinný podnik o rozloze 5,5 hektaru, který se nachází v srdci Champagne v údolí Marne.

Po spolupráci se svým otcem Raymondem LITTIERE vytvořil Michel v roce 1970 vlastní značku. V roce 1991 jeho dcera Marie-Helene dokončila kurz na Ecole de Viticulture a začala s ním pracovat. Jeho zeť, manžel Marie-Helene, který již vlastnil vinici v Puisieulx (šampaňské grand cru u Remeše), přinesl své zkušenosti do jeskyně Littiere v Oeuilly v roce 2008, kdy zde začal vyrábět vlastní šampaňské.

Kombinované know-how a vklad všech zúčastněných přispěl ke kvalitě našich šampaňských.

Od sklizně 2018 máme certifikaci High Environmental Value (HVE), která zaručuje, že pracujeme s respektem k přírodě a životnímu prostředí. A samozřejmě jsme vždy byli 100% nezávislí vinaři.

Oeuilly je šampaňská vesnice na levém břehu údolí Marne, 12 kilometrů od Epernay. Naše rodinná vinice se skládá ze 3 odrůd šampaňského, kterými jsou Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier, což je odrůda typická pro naše údolí. Vinice se nachází výhradně na svazích Oeuilly a skládá se z 25 pozemků, které tvoří 5,5 hektaru. Počet a rozložení pozemků umožňuje dobrou rozmanitost půd a slunečních úhlů, což umožňuje míchání bohaté rozmanitosti chutí.

2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem