5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Marchesi Antinori

O rodině Antinori byly napsány knihy o několika stovkách stránek. Není proto snadné napsat krátký formulář.

Marchesi Antinori jsou ve vinařství již 27 generací, tedy téměř 640 let. Jde o nejstarší rodinné vinařství v Itálii, rodina je již 800 let neoddělitelně spjata s Toskánskem a městem Florencie. Od roku 1385 začal Giovanni di Piero Antinori s hedvábím, vlnou, bankovnictvím a vínem a byl napsán nesrovnatelný úspěch.

Marchese Piero Antinori byl motorem posledních desetiletí. Svým heslem „Dobré víno potřebuje nápad a hodně vášně“ dokázal přesvědčit známé spolubojovníky. Jména jako Giacomo Tacchis, Emile Peynaud a Renzo Cotarella stojí za četnými vinařskými projekty, které transformovaly a modernizovaly italský vinařský svět.

Zejména „vynález Supertoskánů“ se Solaiou a Tignanello, ale také vzestup neznámých regionů patří k úspěchům Antinori. 

Rodina Antinori je dlouhodobě mezinárodně úspěšná. Ať už je to v Napa Valley v Kalifornii s vinařstvím Antica Napa Valley, nebo společné podniky ve Stag's Leap, Col Solare ve státě Washington, Haras de Pirque v Chile, Meridiana na Maltě, Tüzkö v Maďarsku nebo Vitis Metamorfosis v Rumunsku: vzrušující projekty a vína vznikají všude.

S Cantinetta Antinori a Procacci jsou Antinori úspěšní také v gastronomii Florencie, Curychu, Vídně, Moskvy a Singapuru, vyvážejí toskánské lahůdky na talířích i ve sklenicích. Netřeba dodávat, že většina vinařství rodiny Antinori nabízí prohlídky s průvodcem, ochutnávky vín a semináře o vaření.

Za návštěvu stojí především nové „ústředí“. Vinařství se nachází v Barginu, poblíž San Casciano ve Val di Pesa, pár kilometrů jižně od Florencie a poblíž Badia di Passignano, kde jsou Antinori poprvé zmíněny v roce 1179. Podlouhlá budova, přikrčená do krajiny, byla navržena a realizována od florentské architektky Laury Andreini a je celosvětově považován za výstavní projekt. Marchese Piero Antinori si tak dal takříkajíc pomník, než po padesáti letech v roce 2017 předal vedení svým dcerám a odešel z každodenního podnikání jako čestný Prezident. Kdo ho zná, ví, že nesedí tiše doma v křesle. A tak ho od té doby můžete celkem uvolněně potkat na nejrůznějších vinařských akcích. Albiera Antinori nyní vede osud Marchesi Antinori Srl a podporuje ji její dvě sestry Allegra a Alessia. Kvůli mnoha nabídkám na převzetí byla založena svěřenecká společnost, která nesměla 90 let prodávat akcie. Takže rodinné impérium je zajištěno. 

 

V naší nabídce najdete skvosty rodiny Antinori v podobě vína Tignanello. 

Cena

44994500
144994500
TIGNANELLO
Tignanello Toscana IGT 2020
Momentálně nedostupné
4 499 Kč
Kód: 906
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem