5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Riesling Gutswein Künstler 2021

Typický, lehce pitelný a elegantní ryzlink s limetkou, zeleným jablkem a bezem ve vůni. Na patře je šťavnaté, koncentrované s velkou mineralitou v závěru.

Weingut Künstler ve Falcku má více než 370 let trvající vinařskou tradici. Dnes rodinná firma obhospodařuje kolem 50,5 hektarů vinic.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 695
369 Kč 304,96 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Ryzlink Rýnský
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,00%
Oblast: Rheingau
Ročník: 2021
Země: Německo
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
Balení: Karton 6 ks
obsah: /oblasti/rheingau-nemecko/

Ocenění:

  • Vivino hodnocení 3.9/5*

Párování s jídlem

  • Lehké rybí předkrmy, sýry a bílé maso na grilu. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

image_logo_2

Gunter Künstler pochází ze známé vesnice Hochheim am Main. Hochheim am Main leží na břehu řeky Mohan, která teče na západ od Frankfurtu a setká se s Rýnem v Mohuči, na druhé straně řeky od Hochheimu. Vinice v této obci jsou v podstatě na soutoku těchto dvou řek, což jistě ovlivňuje vína zde vyráběná. Weingut Künstler má historii sahající až do roku 1648.

Až do konce 2. světové války rodina pěstovala hrozny na svém panství 80 km severně od Vídně, v Untertannowitz v Jihomoravském kraji v České republice. Po vyvlastnění a vyhnání byl Franz Künstler nucen opustit vlast své rodiny a v roce 1965 znovu založil Weingut Künstler v Hochheim Main/Rheingau. V roce 1992 převzal pozůstalost jeho syn Gunter a v roce 1994 bylo vinařství přijato do VDP. Obecně jsou zde půdy sprašovité, jílovité, písčité s hlínou a vápencem. 

Vzhledem k blízkosti dvou řek je podnebí v Hochheimu poněkud vlhčí než v jeho okolí. To komplikuje Gunterovo nutkání jít organickým směrem, i když říká: „Obecně pracujeme bez jakýchkoli herbicidů od roku 1992 a organicky pěstujeme na 11 hektarech. Zde máme tři bloky o rozloze asi 3,5 hektaru. V budoucnu přejdeme krok za krokem ke 100% bio, ale to v našem teplém a vlhkém mikroklimatu to není jednoduché. Abychom mohli vyrábět suché ryzlinky, musíme chránit před botrytidou v každém výrobním kroku.“ Práce ve sklepě je obecně v souladu s normami mezi elitními producenty. Mošty se usazují gravitací a jsou vylisovány. Kvasí s kultivovanými kvasinkami, protože při sběru hroznů je často ještě teplo a pracovat spontánně by znamenalo větší riziko těkavých kyselin. Sklep je orientován směrem k sudu na rozdíl od oceli. Dřevo poskytuje ideální low-tech mikrooxygenaci. Prvořadým cílem je vyrábět vína „srdcem a duší“. Vína jsou velmi čistá, precizní, detailní a pečlivé, ale také chutné a uspokojující.

Plocha vinic: 35 hektarů
Založena: 1965
Odrůdy: Ryzlink rýnský, Rulandské modré, Chardonnay, Sauvignon Blanc