5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Ripassa della Valpolichella DOC Superiore Zenato

Ripassa della Valpolichella DOC Superiore
Jakmile sušené hrozny pro vinařský Amarone dokončí fermentaci, špičkový výběr hroznů Valpolicella „přejde“ (ripassa) přes výlisky Amarone, což vede ke druhé krátké fermentaci.
To pomáhá získat vyšší obsah alkoholu, hlubší barvu a bohatou chuť a aroma. Po zrání ve francouzských tonneaux po dobu 18-20 měsíců je víno před uvolněním na dalších 6 měsíců ve sklepě.
Tento proces vytváří rafinované a koncentrované víno, extrémně hladké a sametové, se zářivým aroma červeného ovoce.
Na patře dodává ovocné tóny a elegantní tanin s nádechem čokolády a koření. Ripassa hrála v průběhu let velmi důležitou roli ve vývoji vinařství Zenato.
 
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 937
Značka: Zenato
599 Kč 495,04 Kč bez DPH
Kategorie: Valpolicella
Barva: Červené
Odrůda: Cuvée
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 14,00%
Oblast: Valpolichella
Ročník: 2018
Země: Itálie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Balení: Karton 6 ks

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo vinařství Zenato

Duše Lugany a srdce Valpolicelly. 

Příběh Zenata je příběhem rodiny, která pevně zapustila kořeny v zemi. Bylo to možné díky vášni a podnikatelské vizi zakladatele panství Sergia, kterému se podařilo splnit svůj největší sen: vytvořit vinařství schopné sklízet plody země a přeměňovat je v emoce s bezkonkurenční chutí.

Dnes vinice Zenato pokrývají 95 hektarů na statku S. Cristina v San Benedetto di Lugana, který je věnován Trebbiano di Lugana, a na statku Costalunga ve Valpolicella, domovu slavného odrůdy Amarone v Zenatu, která je domovem proslulých hroznů Corvina, Rondinella a Oseleta. A konečně, v Toskánsku na malém pozemku o rozloze 3,8 hektaru je Zenatoova osobní interpretace slavného Bolgheri DOC vyrobena z odrůd Cabernet a Merlot.