5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Rulandské šedé PS 2022 | Stanislav Mádl

Svěží a plná Rulanda šedá v pozdním sběru. Svěžest v chuti je díky příjemně vyvážené kyselince s projevem citrusových plodů.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 966
239 Kč 197,52 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Rulanské šedé - Pinot Gris
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,50 %
Oblast: Morava - Velkopavlovická
Ročník: 2022
Země: Česko
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Zatřídění: Pozdní sběr

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.

Největší část produkce tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka). V neposlední řadě se vinařství pyšní velmi vyhledávaným a oceňovaným rosé. V současnosti přibyla i vína exkluzivní řady, která se vyrábějí pouze z nejlepších hroznů špičkových odrůd.

Vinařství je naprosto technologicky soběstačné a k výrobě vína používá nejmodernější techniku a technologie - řízené kvašení apod. Vína zrají v nerezových tancích a pro školení některých odrůd se využívají dřevěné sudy barrique. V poslední době se vinařství přiklání k přírodnějšímu způsobu kvašení vína a minimalizuje se množství použitých ušlechtilých kvasinek. Tím vína zůstávají u odrůdově přirozené vůně a chutě.

Rodinné vinařství dnes hospodaří na 57 hektarech vlastních vinic, převážně v katastru obce Velké Bílovice.

Část vinic se též nachází v obci Troskotovice nedaleko Pálavy.