5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Sassicaia 2006

Legendární Supertoskánec z vinařství Tenuta San guido. 85% Cabernet Sauvignon, 15% Cabernet Franc. Zrálo 24 měsíců ve francouzských sudech. Rubínová barva s hlubokým odstínem, perzistentní ve vůni a v chuti ostružiny, tabák, čokoláda a lehký kouř.

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (1 ks)
Kód: 970
15 999 Kč 13 222,31 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 13,50%
Ročník: 2006
Země: Itálie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek

Název Sassicaia odkazuje na kamenitou půdu v obci Bolgheri, která se nachází na pobřeží Toskánska u města Livorno. Úspěšné a uznávané vinařství Tenuta San Guido stále vlastní rodina Incisa della Rocchetta. Historie vinařství sahá až do roku 1940, kdy jeden z členu rodiny začal experimentovat s několika francouzskými odrůdami a zaměřil se na Cabernet Sauvignon. Prtvní blend byl představen v roce 1968 a stal se legendou mezi Italskými víny. Dnes se toto víno řadí mezi Supertoskánce a za svojí historií posbíralo řadu úspěchů díky své oblibě a vyjímečnosti.

Ocenění:

  • VIVINO 4,6/5

Párování s jídlem:

  • Hovězí - Jihoamerický steak s omáčkou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tenuta San Guido je výsledkem velmi dlouhé tradice a etického poselství předávaného z generace na generaci. V průběhu let vedly odhodlání a oddanost aktivitám společnosti k mnoha úspěchům: Sassicaia v odvětví vína, Razza Dormello Olgiata v chovu plnokrevných koní a Rifugio Faunistico Padule di Bolgheri na ochranu přírody a divoká zvěř.

Marchesi Incisa della Rocchetta patří mezi protagonisty italských dějin od raného středověku do úsvitu baroka a dále. Mario Incisa della Rocchetta se narodil v Římě v roce 1889 z piemontské rodiny. Při studiu zemědělství v Pise se u něj okamžitě vyvinul silný sklon k agronomii a již ve dvacátých letech snil o nalezení dokonalosti v zemědělství a respektu k zemi. Do Maremmy se přestěhoval na počátku čtyřicátých let, poté, co se v roce 1930 oženil s Clarice della Gheradesca, potomka jedné z nejstarších rodin v Toskánsku, rodiny hraběte Ugolina, o níž se zmiňuje Dante v Božské komedii. Marchese si okamžitě uvědomili, že to bude jeden z nejneobvyklejších biotypů ve středomořské Evropě a začali experimentovat s některými francouzskými odrůdami vinné révy. Dospěl k závěru, že Cabernet „má kytici, kterou hledal“, přestože je tak vzdálený toskánské a piemontské tradici Sangiovese a Nebbiolo. Tak díky prvním roubům, které dostal od vévodů Salviati z Migliarina (poblíž Pisy) na počátku 40. let 20. století, a vysadil první vinici Cabernet Sauvignon v kopcích, které se mírně svažují od pevnosti Castiglioncello k moři. Ve skutečnosti víme, že kromě Cabernetu (Sauvignon a Franc) byla odrůda hroznů použitá při první výsadbě různorodá a sahala od Canaiolo přes Ciliegiolo až po bílé hrozny. Hromadná selekce, zaměřená na výhradní použití Cabernet Sauvignon, proběhla teprve nedávno, mezi lety 1960 a 1968.

Od roku 1945 do roku 1967 zůstala Sassicaia (hlavní víno vinařství Tenuta San Guido) přísně soukromým produktem, vyhrazeným výhradně pro rodinu a přátele. Jako první se na trhu objevil ročník 1968.

 

„Tenuta San Guido je pro mě kulturním a přírodním dědictvím, které je třeba zachovat a předat dalším generacím. Tady mám pocit, jako by čas nikdy neuplynul, ale nic nestálo, všechno je živé“ Priscilla Incisa