5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Le Difese Toscana IGT 2021 Magnum

Le Difese je druhé víno vinařství Tenuta San Guido, které je proslavené zejména díky vínu Sassicaia. Je jedním z nejkrásnějších divů Toskánska za cenu a kvalitu. Nádherné, sladce parfémované ovocné vůně v opulentním buketu, stejně velkorysé a široké i dlouhotrvající chuť. 

"Le Difese 2021 voní po drcených červených bobulích, okvětních lístcích růží, levanduli, koření a sladkém dýmkovém tabáku. Ročník 2021 je středně plný, ale krásně komplexní a bezvadně vyvážený. I v této rané fázi je opravdovým potěšením. V mnoha ročnících Le Difese je ovocné, vyspělé víno, ale ročník 2021 má klasický tón, který je velmi přitažlivý. Je to jeden z mých nejoblíbenějších ročníků posledních let. Jak už to nějakou dobu bývá, Le Difese je směs Cabernet Sauvignon a Sangiovese, přičemž energie Sangiovese se v tomto ročníku projevuje velmi silně." DECANTER

 


Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (3 ks)
Kód: 962
1 999 Kč 1 652,07 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Sangiovese
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 14,00%
Oblast: Toskánsko
Ročník: 2021
Země: Itálie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek

Hodnocení

 

Detaily vína
 • Grape Varieties: Sangiovese 55%, Cabernet Sauvignon 45%

 • Cultivation: conventional

 • Expansion: 15 months barrique

 • Filtration: yes

 • Alcohol content: 14,00 % vol

 • Total extract: 30,39 g/l

 • Total acidity: 5,68 g/l

 • Residual sugar: 1,79 g/l

 • Sulfite: 85 mg/l

 • pH value: 3,48

 • Closure: natural cork

 • Serving temperature: 18-20 °C

 • Storage potential: 2032+

 • Allergens: contains sulphites

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tenuta San Guido je výsledkem velmi dlouhé tradice a etického poselství předávaného z generace na generaci. V průběhu let vedly odhodlání a oddanost aktivitám společnosti k mnoha úspěchům: Sassicaia v odvětví vína, Razza Dormello Olgiata v chovu plnokrevných koní a Rifugio Faunistico Padule di Bolgheri na ochranu přírody a divoká zvěř.

Marchesi Incisa della Rocchetta patří mezi protagonisty italských dějin od raného středověku do úsvitu baroka a dále. Mario Incisa della Rocchetta se narodil v Římě v roce 1889 z piemontské rodiny. Při studiu zemědělství v Pise se u něj okamžitě vyvinul silný sklon k agronomii a již ve dvacátých letech snil o nalezení dokonalosti v zemědělství a respektu k zemi. Do Maremmy se přestěhoval na počátku čtyřicátých let, poté, co se v roce 1930 oženil s Clarice della Gheradesca, potomka jedné z nejstarších rodin v Toskánsku, rodiny hraběte Ugolina, o níž se zmiňuje Dante v Božské komedii. Marchese si okamžitě uvědomili, že to bude jeden z nejneobvyklejších biotypů ve středomořské Evropě a začali experimentovat s některými francouzskými odrůdami vinné révy. Dospěl k závěru, že Cabernet „má kytici, kterou hledal“, přestože je tak vzdálený toskánské a piemontské tradici Sangiovese a Nebbiolo. Tak díky prvním roubům, které dostal od vévodů Salviati z Migliarina (poblíž Pisy) na počátku 40. let 20. století, a vysadil první vinici Cabernet Sauvignon v kopcích, které se mírně svažují od pevnosti Castiglioncello k moři. Ve skutečnosti víme, že kromě Cabernetu (Sauvignon a Franc) byla odrůda hroznů použitá při první výsadbě různorodá a sahala od Canaiolo přes Ciliegiolo až po bílé hrozny. Hromadná selekce, zaměřená na výhradní použití Cabernet Sauvignon, proběhla teprve nedávno, mezi lety 1960 a 1968.

Od roku 1945 do roku 1967 zůstala Sassicaia (hlavní víno vinařství Tenuta San Guido) přísně soukromým produktem, vyhrazeným výhradně pro rodinu a přátele. Jako první se na trhu objevil ročník 1968.

 

„Tenuta San Guido je pro mě kulturním a přírodním dědictvím, které je třeba zachovat a předat dalším generacím. Tady mám pocit, jako by čas nikdy neuplynul, ale nic nestálo, všechno je živé“ Priscilla Incisa