5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Château Clos Manou Médoc 2018 MAGNUM 1,5 L.

53% Merlot, 43% Cabernet Sauvignon, 2% Cabernet Franc, 2% Petit Verdot. Vynikajicí víno z levého břehu řeky Gironde z oblasti Medoc. Vynikajicí víno s vynikajicím poměrem ceny a kvality. Doporučujeme.

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 82
1 599 Kč 1 321,49 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Cuvée, Merlot, Petit Verdot
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 15,00%
Oblast: Bordeaux
Ročník: 2018
Země: Francie
Objem: 1,50
Uzávěr: Korek
Balení: Dřevěný box 3 ks
Potenciál zrání: 12 - 15 let

Ocenění:

  • VIVINO: 4,1/5*
  • James Sucling: 92/100. This is pretty tight, and they have gone long on the tannins this year. The palate is silky, with cassis and bilberry notes alongside more juice-filled, textured blackberry notes. It's ambitiously structured, with plenty of cocoa, dark chocolate and pencil shavings. A serious wine with high acidity that should age well, but there are more generous wines in this vintage. 5% Petit Verdot completes the blend. Owned by François and Stéphane Dief, the property is located in St Christoly du Médoc.

Párování s jídlem:

  • Hovězí, jehněčí, zvěřina
  • Azu po tatarsky s jasmínovou rýží.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

chateau-clos-manou-logo-2Françoise a Stéphane Diefovi vyrobili svůj první ročník Clos Manou v Médocu v roce 1998. Hledali vhodnou půdu s vysokou hustotou vinic kolem 10 000 keřů na hektar. Po koupi 4 ha půdy klasifikace cru artisan a 7 ha klasifikace cru bourgeois rozloha jejich vinic narostla postupně z 0,12 ha půdy na 18 ha. Françoise a Stéphane investovali také do dvou budov a tím získali sklep z betonu a dřeva. Sklizeň je ruční do beden. Po vytřídění hroznů před a po odstopkování na vibračním stole se hrozny nechávají 48 až 72 hodin za studena macerovat. Vinifikace probíhá tradičním přečerpáváním přes betonové kádě zpět do dřevěných kádí. Jablečno-mléčné kvašení probíhá společně při alkoholovém kvašení. Zrání probíhá na kalech za pravidelného míchání a to v 70 % nových francouzských dubových sudech 17 měsíců, 25 % v betonových vejcích o objemu 700 l po dobu 12 měsíců. Práce ve vinici a kultura vinic se blíží ekologickému zemědělství. Víno, jako je Clos Manou, může existovat jen proto, že Francoise a Stephane Dief se svou vášní a neuvěřitelným množstvím práce, kterou do toho vkládají, jdou daleko za obvyklé hranice. Po pečlivém výběru a pečlivé vinohradnické práci představují vína, která převyšují vše ostatní, co lze v severním Medocu ochutnat.