5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Château Clos Manou Médoc 2016

50% Cabernet Sauvignon / 36% Merlot / 5% Cabernet Franc / 9% Petit Verdot. Ve vůni intenzivní, vyrovnaný a elegantní, plný černého rybízu, krásně vyvážený, s jemnými, sametovými tříslovinami, živou kyselinkou pro vyvážení zralosti ovoce a jemným mentolovým závěrem.

Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 79
699 Kč 577,69 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Cuvée, Merlot, Petit Verdot
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 13,50%
Oblast: Bordeaux
Ročník: 2016
Země: Francie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Balení: Dřevěný box 6 ks
Potenciál zrání: 12 - 15 let

Ocenění:

  • VIVINO: 4,1/5*
  • James Sucling: 92-93/100. Stone and mineral aromas with cement undertones. Crushed raspberries and currants. Full-bodied and so refined with a beautiful finish. Gorgeous.

Párování s jídlem:

  • Hovězí, jehněčí, zvěřina
  • Hovězí maso po asijsku s mátou a koriandrem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

chateau-clos-manou-logo-2Françoise a Stéphane Diefovi vyrobili svůj první ročník Clos Manou v Médocu v roce 1998. Hledali vhodnou půdu s vysokou hustotou vinic kolem 10 000 keřů na hektar. Po koupi 4 ha půdy klasifikace cru artisan a 7 ha klasifikace cru bourgeois rozloha jejich vinic narostla postupně z 0,12 ha půdy na 18 ha. Françoise a Stéphane investovali také do dvou budov a tím získali sklep z betonu a dřeva. Sklizeň je ruční do beden. Po vytřídění hroznů před a po odstopkování na vibračním stole se hrozny nechávají 48 až 72 hodin za studena macerovat. Vinifikace probíhá tradičním přečerpáváním přes betonové kádě zpět do dřevěných kádí. Jablečno-mléčné kvašení probíhá společně při alkoholovém kvašení. Zrání probíhá na kalech za pravidelného míchání a to v 70 % nových francouzských dubových sudech 17 měsíců, 25 % v betonových vejcích o objemu 700 l po dobu 12 měsíců. Práce ve vinici a kultura vinic se blíží ekologickému zemědělství. Víno, jako je Clos Manou, může existovat jen proto, že Francoise a Stephane Dief se svou vášní a neuvěřitelným množstvím práce, kterou do toho vkládají, jdou daleko za obvyklé hranice. Po pečlivém výběru a pečlivé vinohradnické práci představují vína, která převyšují vše ostatní, co lze v severním Medocu ochutnat.