5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Primitivo Salento IGT 2021

Toto Primitivo Salento z vinařství Mottura se vyrábí v oblasti Taranto a jeho název je odvozen od stejnojmenného Messapianského města. Vyrábí se ze 100% odrůdy vinné révy Primitivo, přičemž hrozny byly sbírány ručně. Macerace na slupce po dobu 10-12 dnů a fermentuje při řízené teplotě se zráním ve francouzských dubových barikových sudech po dobu 6 měsíců. Světle rubínově červená barva. Intenzivní vůně zralého červeného ovoce, třešní, borůvek, vanilky a bylinek.

Strohý ale zároveň velmi ovocný buket s tóny třešně a kůže.

Sametové, kulaté a vyvážené Primitivo. 

Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 663
Značka: Mottura Puglia
219 Kč 180,99 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Primitivo
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 13,00%
Oblast: Puglie
Ročník: 2021
Země: Itálie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Balení: Karton 6 ks
Potenciál zrání: 3-5 let

Ocenění:

    • Vivino hodnocení 3,9/5*
    • 2020 Ultimate Wine Appraisal – 90 Points
    • 2019 Wine Spectator –  87 Points

Párování s jídlem

  • Červené maso, vyzrálé sýry.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mottura-logo

Po téměř 100 letech historie, ve které se láska k půdě a péče o vinice předávaly jako vzácné dědictví z otce na syna po celé čtyři generace, je nyní Mottura vedoucí společností v Salentu z Puglie. Společnost vždy sídlila v Tuglii, malém městě na jihu Salenta. 

Pro společnost Mottura je dohled a kontrola výrobního procesu zárukou kvality produktu: od vinice až po stůl. Bezpečnost a udržitelnost vždy tvořily základ naší filozofie. Ve skutečnosti již mnoho let sledujeme a prosazujeme protokol o integrované produkci. 

Již od svého vzniku a s ambiciózním plánem a vysokými kvalitativními cíli se společnost Mottura zavázala ke zvýšení hodnoty původních druhů révy, jako jsou Primitivo a Negroamaro. S důvěrou v jejich sílu výrazu se také podařilo zachovat staré, tradiční metody výroby vína.

Pro Motturu jde úcta k tradici ruku v ruce s novými odbornými dovednostmi a technologickými inovacemi.

Mottura chce svým spotřebitelům nabídnout víno, které je zároveň emocí historie, která žije dál, tradice, která nikdy neumírá a která spojuje modernost se svými kořeny.