5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Chardonnay Hautes Côtes de Nuits Clos du Chateau 2020

Víno se zlatožlutou barvou, které pochází z 37 let staré vinice. Ve vůni komplexní tóny sušeného ovoce, citrusů, pražených exotických a květinových tónů. V chuti dobrá rovnováha v ústech s citrusy. Dochuť dlouhá a jemná. Víno zrálo 18 měsíců v barikových sudech (90 % použitých a 10 % nových). 

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 736
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Chardonnay
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 13,00%
Oblast: Burgundsko
Ročník: 2020
Země: Francie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Balení: Karton 6 ks

Ocenění:

  • Vivino hodnocení 4,2/5*

Párování s jídlem

  • Aperitiv nebo s předkrmy, plody moře, bílé maso nebo veganská jídla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

image_logo_2

Domaine de Montmain se nachází za vesnicemi Vosne-Romanée a Nuits-Saint-Georges mezi Dijonem a Beaune v malebné vesničce Villars-Fontaine.

Vinařství se nachází na vrcholu kopce Villars Fontaine v regionu známém turistům, cyklistům a lidem hledajícím únik do přírody.

Vinařství má tradici od roku 1984 a vyrábí vína AOC Hautes Côtes de Nuits, stejně jako Bourgogne Aligoté a Coteaux Bourguignons. 

Pracujeme se 4 různými odrůdami odrůdami hroznů, které jsou symbolem Burgundska: Aligoté, Chardonnay, Pinot Noir a Gamay.

Ve vinařství se pracuje s použitím organických hnojiv k omezení chemického vstupu do půdy, v roce 2026 chceme získat certifikát BIO vinařství.

Sklizeň se vždy provádí ručně se snahou sklidit zralé a zdravé hrozny. Provádíme také třídění hroznů na vinici a poté druhé na vibračním stole.