5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Pinot Noir Hautes Côtes de Nuits Les Genevrieres Tradition 2010

Pinot Noir Les Genevrieres 2010 září ve sklenici světle červeně a přináší ovocné kořenité aroma. 

Na patře měkké třešňové ovoce přechází do masitých malinových prvků. Závěr je jasný a protáhlý, představuje to nejlepší z Burgundska. Víno zrálo 24 měsíců v nových barikových sudech. Hrozny sbírány z více jak 50 let starého vinohradu. 

Jedná se o specifické, lehce kořenité středně plné víno s delším závěrem. 

 

 

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 738
799 Kč 660,33 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Pinot Noir
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 14,00%
Oblast: Burgundsko
Ročník: 2010
Země: Francie
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
Balení: Karton 6 ks

Ocenění:

  • Vivino hodnocení 4,5/5*

Párování s jídlem

  • Párujte s červeným masem a uzrálým sýrem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

image_logo_2

Domaine de Montmain se nachází za vesnicemi Vosne-Romanée a Nuits-Saint-Georges mezi Dijonem a Beaune v malebné vesničce Villars-Fontaine.

Vinařství se nachází na vrcholu kopce Villars Fontaine v regionu známém turistům, cyklistům a lidem hledajícím únik do přírody.

Vinařství má tradici od roku 1984 a vyrábí vína AOC Hautes Côtes de Nuits, stejně jako Bourgogne Aligoté a Coteaux Bourguignons. 

Pracujeme se 4 různými odrůdami odrůdami hroznů, které jsou symbolem Burgundska: Aligoté, Chardonnay, Pinot Noir a Gamay.

Ve vinařství se pracuje s použitím organických hnojiv k omezení chemického vstupu do půdy, v roce 2026 chceme získat certifikát BIO vinařství.

Sklizeň se vždy provádí ručně se snahou sklidit zralé a zdravé hrozny. Provádíme také třídění hroznů na vinici a poté druhé na vibračním stole.