5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Corvers Kauter Riesling Hattenheimer 2021 BIO

Vápencové půdy kolem Hattenheimu dodávají tomuto ryzlinku delikátnost a nevtíravé, jemné, čerstvé meruňky také broskve, trochu bazalky i špetku medu ,které si podmaní vaše čichové smysly. K čerstvým citrusovým peckám se připojují angrešt, bílé květy, nádech soli a kouře.

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 155
Značka: Corvers Kauter
329 Kč 271,90 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Ryzlink Rýnský
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,50%
Oblast: Rheingau
Ročník: 2021
Země: Německo
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
obsah: /oblasti/rheingau-nemecko/
155 corvers kauter riesling hattenheimer 2021 bio
Bio

Ocenění

  • VIVINO hodnocení 3.9/5*

Párování s jídlem

  • Kuřecí maso, pokrmy z čerstvé bylinkové zeleniny, bílá ryba.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

image_logo_2V roce 1996 spojili Dr. Matthias Corvers a jeho žena Brigitte Corvers-Kauter svá dvě vinařství v Rüdesheimu a Östrich-Winkelu. Od té doby se pozornost k vynikajícím vínům z Rheingau velmi zvýšila a jsou velmi přesvědčivá. Hlavní pěstovanou odrůdou je Ryzlink rýnský.

Vinice se nachází na strmých svazích zvětralých břidlicových půdách, které dávají vínům z lokalit Rüdesheim a Assmannshausen jemné ovoce, hru a eleganci. Hluboká sprašová hlína, nebo křemencová půda určují typ vína ve Winkelu, Mittelheimu a Oestrichu. Zvláštností je parcela s 850 hlavami révy vinné  Roter Riesling, staré autochtonní německé odrůdy révy vinné, vzniklé mutací bílého Ryzlinku rýnského. Dnes vinařství hospodaří v biorežimu (certifikace Bioland).Vína jsou výrazem řemeslné zručnosti Dr. Matthias Corvers, který sdílí lásku k přírodě a vínu od ovocného až po typ s plným tělem a bohatým extraktem, každé s intenzivním a komplexním charakterem.