5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Pinot Noir Rheingau 2020 BIO Corvers Kauter

Ručně sklizený, ručně slisovaný a zrál barrikových sudech. Velmi elegantní víno, s nádechem černých bobulí, malin, spoustou pepře, jemné máty a vanilkovo-mandlovou dochuťi. Bere jemnost z vysokého, poněkud chladnějšího a přesto extrémně exponovaného terroir Rüdesheim. Pinot ze srdce Rheingau.

Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 159
Značka: Corvers Kauter
439 Kč 362,81 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Pinot Noir
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 13,50%
Oblast: Rheingau
Ročník: 2020
Země: Německo
Objem: 0,75
Uzávěr: Korek
obsah: /oblasti/rheingau-nemecko/
159 corvers kauter pinot noir rheingau bio 2020
Bio

Ocenění:

  • 95 bodů Gault Millau
  • 92 bodů Eichelmann
  • 93 bodů Vinum
  • VIVINO hodnocení 3.9/5*

Párování s jídlem

  • Hovězí bourguignon, jelení guláš, kachní prsa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

image_logo_2V roce 1996 spojili Dr. Matthias Corvers a jeho žena Brigitte Corvers-Kauter svá dvě vinařství v Rüdesheimu a Östrich-Winkelu. Od té doby se pozornost k vynikajícím vínům z Rheingau velmi zvýšila a jsou velmi přesvědčivá. Hlavní pěstovanou odrůdou je Ryzlink rýnský.

Vinice se nachází na strmých svazích zvětralých břidlicových půdách, které dávají vínům z lokalit Rüdesheim a Assmannshausen jemné ovoce, hru a eleganci. Hluboká sprašová hlína, nebo křemencová půda určují typ vína ve Winkelu, Mittelheimu a Oestrichu. Zvláštností je parcela s 850 hlavami révy vinné  Roter Riesling, staré autochtonní německé odrůdy révy vinné, vzniklé mutací bílého Ryzlinku rýnského. Dnes vinařství hospodaří v biorežimu (certifikace Bioland).Vína jsou výrazem řemeslné zručnosti Dr. Matthias Corvers, který sdílí lásku k přírodě a vínu od ovocného až po typ s plným tělem a bohatým extraktem, každé s intenzivním a komplexním charakterem.