Corvers Kauter Silvaner 2021 BIO

Silváner býval v Rheingau nepostradatelnou odrůdou révy vinné ale dnes se jedná spíše o odrůdu exotickou . Toto víno s jistým ovocným nádechem jablečné slupky, hrušky a meruňkové pecky je ideální v kombinaci s lehkou letní kuchyní.

Můžeme doručit do:
14.6.2023
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 153
Značka: Corvers Kauter
250 Kč –0 % 249 Kč 205,79 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Sylvánské zelené
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,50%
Oblast: Rheingau
Ročník: 2021
Země: Německo
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
obsah: /oblasti/rheingau-nemecko/
153 corvers kauter silvaner bio 2021
Akce Bio
250 Kč –0 %

Párování s jídlem:

  • Vepřové nudličky, houbová pánev, steak z tuňáka, rajčatová krémová polévka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

image_logo_2V roce 1996 spojili Dr. Matthias Corvers a jeho žena Brigitte Corvers-Kauter svá dvě vinařství v Rüdesheimu a Östrich-Winkelu. Od té doby se pozornost k vynikajícím vínům z Rheingau velmi zvýšila a jsou velmi přesvědčivá. Hlavní pěstovanou odrůdou je Ryzlink rýnský.

Vinice se nachází na strmých svazích zvětralých břidlicových půdách, které dávají vínům z lokalit Rüdesheim a Assmannshausen jemné ovoce, hru a eleganci. Hluboká sprašová hlína, nebo křemencová půda určují typ vína ve Winkelu, Mittelheimu a Oestrichu. Zvláštností je parcela s 850 hlavami révy vinné  Roter Riesling, staré autochtonní německé odrůdy révy vinné, vzniklé mutací bílého Ryzlinku rýnského. Dnes vinařství hospodaří v biorežimu (certifikace Bioland).Vína jsou výrazem řemeslné zručnosti Dr. Matthias Corvers, který sdílí lásku k přírodě a vínu od ovocného až po typ s plným tělem a bohatým extraktem, každé s intenzivním a komplexním charakterem.