5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Corvers Kauter Riesling Nussbrunnen 2021 BIO

Víno nadchne zralým jablkem, meruňkou a bílými květy. V chuti je zakomponován oříškový krém, nádherná jablečná chuť na patře, která jen potvrzuje terroir Nussbrunnen. Sprašovité hlinité půdy dodávají jemnost a sladkost, kterou vyvažuje svěží kyselina. Nádherné víno, ve kterém se setkávají tradice s inovací a společně vzhlížejí k zábavné budoucnosti.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 156
Značka: Corvers Kauter
349 Kč 288,43 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Ryzlink Rýnský
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,50%
Oblast: Rheingau
Ročník: 2021
Země: Německo
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
obsah: /oblasti/rheingau-nemecko/
156 corvers kauter riesling nussbrunnen bio 2021
Bio

Párování s jídlem

  • Saltimbocca, telecí pokrmy, lehké těstoviny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

image_logo_2V roce 1996 spojili Dr. Matthias Corvers a jeho žena Brigitte Corvers-Kauter svá dvě vinařství v Rüdesheimu a Östrich-Winkelu. Od té doby se pozornost k vynikajícím vínům z Rheingau velmi zvýšila a jsou velmi přesvědčivá. Hlavní pěstovanou odrůdou je Ryzlink rýnský.

Vinice se nachází na strmých svazích zvětralých břidlicových půdách, které dávají vínům z lokalit Rüdesheim a Assmannshausen jemné ovoce, hru a eleganci. Hluboká sprašová hlína, nebo křemencová půda určují typ vína ve Winkelu, Mittelheimu a Oestrichu. Zvláštností je parcela s 850 hlavami révy vinné  Roter Riesling, staré autochtonní německé odrůdy révy vinné, vzniklé mutací bílého Ryzlinku rýnského. Dnes vinařství hospodaří v biorežimu (certifikace Bioland).Vína jsou výrazem řemeslné zručnosti Dr. Matthias Corvers, který sdílí lásku k přírodě a vínu od ovocného až po typ s plným tělem a bohatým extraktem, každé s intenzivním a komplexním charakterem.