5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Corvers Kauter Riesling Berg Rottland 2016 BIO

Intenzivní slámově žlutá barva, opulentní vůně kandovaného citrusového ovoce a pomerančové kůry se snoubí se zralými žlutými peckovinami a nuancemi karamelu. Se spoustou těla, hloubky a struktury ukazuje svůj plný potenciál. Lákavá kyselá hra končí v minerálním finále.

Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 152
Značka: Corvers Kauter
799 Kč 660,33 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Ryzlink Rýnský
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,50%
Oblast: Rheingau
Ročník: 2016
Země: Německo
Objem: 0,75
Uzávěr: Šroubovací
obsah: /oblasti/rheingau-nemecko/
152 corvers kauter riesling berg rottland 2016 bio
Bio

Ocenění

  • VIVINO hodnocení 4.2/5*

Párování s jídlem

  • Jako aperitiv, se saláty, předkrmy, pikantními asijskými jídly, těstovinami s lehkými omáčkami, grilovanou středomořskou zeleninou

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

image_logo_2V roce 1996 spojili Dr. Matthias Corvers a jeho žena Brigitte Corvers-Kauter svá dvě vinařství v Rüdesheimu a Östrich-Winkelu. Od té doby se pozornost k vynikajícím vínům z Rheingau velmi zvýšila a jsou velmi přesvědčivá. Hlavní pěstovanou odrůdou je Ryzlink rýnský.

Vinice se nachází na strmých svazích zvětralých břidlicových půdách, které dávají vínům z lokalit Rüdesheim a Assmannshausen jemné ovoce, hru a eleganci. Hluboká sprašová hlína, nebo křemencová půda určují typ vína ve Winkelu, Mittelheimu a Oestrichu. Zvláštností je parcela s 850 hlavami révy vinné  Roter Riesling, staré autochtonní německé odrůdy révy vinné, vzniklé mutací bílého Ryzlinku rýnského. Dnes vinařství hospodaří v biorežimu (certifikace Bioland).Vína jsou výrazem řemeslné zručnosti Dr. Matthias Corvers, který sdílí lásku k přírodě a vínu od ovocného až po typ s plným tělem a bohatým extraktem, každé s intenzivním a komplexním charakterem.