5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Castillon, Côtes de Bordeaux

Côtes de Castillon se stal uznávaným AOC v roce 1989 a v roce 2008 se stal součástí nové apelace Côtes de Bordeaux. Côtes de Castillon, který se nachází východně od St. Emilion, s mnoha nejlepšími statky umístěnými na prodloužení vápencové plošiny St. Emilion, přilákal v posledních letech mnoho mladých, talentovaných vinařů a vlastníků slavných panství v St. Emilion a Pomerol.

Základními odrůdami hroznů jsou Merlot a Cabernet Franc a vinice se rozkládají na téměř 3000 hektarech a pokrývají devět různých obcí. Pěstitelů hroznů je asi 300 i když asi stovka prodá svá vína místnímu družstvu.

Tento region je pojmenován po historické bitvě u Castillonu, která postavila Angličany proti Francouzům v rozhodujícím konfliktu na konci stoleté války. Je to krásný kraj zvlněných kopců, historických hradů a ambiciózních vinic.

Zde vyrobená vína jsou bohatá a zemitá, kulatá a komplexní s plnou, poměrně tříslovou chutí. Mohou se těšit docela mladé a staré asi deset let. Tato vína nabízejí skvělou hodnotu za peníze a jsou stále známější. Hodí se k venkovským jídlům, jako je dušené maso, pečené kuře a zvěřina a tvrdé sýry.

Nabízíme víno CHÂTEAU D´AIGUILHE 2018 od Stephana von Neipperga.

1340577E 888E 4115 B4D0 9F9339A601FC
899 Kč
Kód: 770
1 položek celkem