5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

St. Julien

Název pochází z vesnice St. Julien-Beychevelle a vesnice vznikla v 16. a 17. století, kdy bohatí kupci z Bordeaux začali skupovat nově odvodněnou půdu a budovat působivé výstavní zámky (Ducru-Beaucaillou, Beychevelle a Langoa Barton.

St. Julien je nejmenší z obcí v Médoc s pouze 910 hektary vinic, ale téměř 95 % tvoří klasifikované porosty. Největší klasifikovaný porost v Médocu se však nachází zde na Chateau Lagrange se 123 hektary. Vína jsou podobná vínům z Pauillacu, ale často měkčí a ovocnější s čistou, svěží chutí. Existuje celá řada stylů od strohé elegance Léoville Las Cases (která často chutná spíše jako Pauillac než St. Julien) až po tradiční kouzlo Léoville Barton.

Region je tvořen jako obdélník o šířce zhruba 3,5 km a délce 5,5 km, přičemž Gruaud Larose představuje jeho nejvyšší bod. Jeho půdy se pohybují od kamenitých, oblázkových přes písčité štěrkopísky až po jílovité. Právě tyto dobře odvodněné štěrky poskytují genialitu terroir St. Julien.

98FCB0FC A32A 4947 AF8E 89CCA4AB6125
Château Du Glana 2019
Skladem (>6 ks)
899 Kč
Kód: 806
1 položek celkem