5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín a balíčků v ceně do 700 Kč, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Cotes de Bourg

Côtes de Bourg je jedna z nejstarších apelací ve Francii a nachází se v okolí města Bourg, severně od města Bordeaux. Město leží na severním břehu řeky Dordogne těsně předtím, než se spojí s Garonnou a vytvoří ústí Gironde, paralelně s Margaux, ale na takzvaném „pravém břehu“ Bordeaux.

Tato apelace zahrnuje 15 obcí rozprostírajících se kolem Bourgu, hraničících s Blaye a Blaye Côtes de Bordeaux na severu. 

Ačkoli Libourne leží asi 30 km (18 mil) jihovýchodně od Bourgu, vliv vinařství na pravém břehu je cítit i zde, obecně prostřednictvím převahy Merlotu (nejvíce vysázených hroznů v apelaci). Kromě toho zde nejsou povoleny všechny ze šesti hroznů často spojovaných s červenými z Bordeaux: povoleny jsou pouze čtyři (Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot a Cot/Malbec) – žádné Carmenère nebo Petit Verdot.

V rámci apelace je přibližně 1600 hektarů (4000 akrů) vinic osázených odrůdami červeného vína, z nichž většinu tvoří Merlot. Existuje asi 40 hektarů (100 akrů) bílých odrůd.

Půdní typy Côtes de Bourg jsou směsí jílu, písku a štěrku v různých poměrech.

Historicky region produkoval těžší, robustnější červená vína, i když vína této apelace jsou nyní přístupnější cenově a ovocnější, a to díky změnám ve vinařských technikách a filozofiích.

Côtes de Bourg měl být původně součástí nové apelace Côtes de Bordeaux vytvořené v roce 2009, ale to se nestalo.

54 chateau de la grave hommage de la grave rose 2020
Akce
269 Kč –26 %
199 Kč
Kód: 54
31 chateau de la grave les choses a lenvers 2018
329 Kč
Kód: 31
42 chateau haut maco cuvee jean bernard 2016
349 Kč
Kód: 42
3 položek celkem