5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

VALUL LUI TRAIAN PGI

Valul lui Traian PGI (protected geo-graphical indication) je vinařská oblast, která se nachází na jihu Moldavské republiky. Postupem času získala specifické environmentální vlastnosti příznivé pro výrobu vín se specifickými a typickými vlastnostmi této oblasti. Kraj se svým horizontem rozkládá na ploše 43203 ha vinic. 

Vinařská oblast Valul lui Traian má mírné kontinentální klima s vlivy Černého moře. Zeměpisná poloha oblasti „Valul lui Traian“ ji zařazuje do zóny III půdních a klimatických podmínek, která se vyznačuje nedostatečnou vlhkostí. Podle statistických údajů se množství srážek pohybuje od 450 mm do 550 mm

Příznivější je pro pěstování modrých odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Saperavi a Fetească Neagră zde vysazených v podílu 60 %. Mezi odrůdami s bílými odrůdami převládají odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay a Muškát Otonel.

Tento region se vyznačuje zvýšenou členitostí krajiny a obsahuje kopcovité oblasti, hluboká údolí a svahy různého stupně. Na území regionu protéká přeshraniční řeka Prut a vnitrozemské řeky Ialpug a Cahul se svými přítoky. 

176 novak winery alb de onictani 2020
169 Kč
Kód: 176
168 novak winery pinot noir 2018
389 Kč
Kód: 168
200 novak winery feteasca neagra limited edition 2019
389 Kč
Kód: 200
3 položek celkem