Piemont

Piemont se nachází na severozápadě Itálie a patří mezi nejkvalitnější vinařské oblasti světa. Je domovem více vín DOCG než kterákoli jiná italská oblast. Patří sem hlavně respektovaná jména jako Barolo, Barbaresco a Barbera d'Asti. Přestože je Piemont známý svými strohými, tříslovými a květinovými červenými víny vyrobenými z odrůdy Nebbiolo, největším úspěchem Piemontu za poslední desetiletí bylo sladké, bílé, šumivé Moscato d'Asti.

Piemont je často popisován jako „Burgundsko“ Itálie. Tuto pověst  si záskal díky mnoha malým rodinným vinařstvím a hlavně zaměřením na kvalitu, která někdy hraničí s posedlostí. To, co Burgundsko dělá s Pinot Noir, dělá Piemont s Nebbiolem – ne s nejrozšířenějším hroznem v regionu, ale s hroznem, který nejvíce přispěl ke kvalitě a pověsti jeho vína. Hrozny Nebbiolo stojí za čtyřmi piedmontskými DOCG: Barolo a Barbaresco (dvě z nejlepších italských červených), Gattinara a červené víno z Roero (minimálně 95 procent Nebbiolo).

Vína Nebbiolo jsou známá svým buketem „dehtu a růží“ a výraznými taniny, které je v mládí činí nepřístupnými, ale podtrhují jejich vynikající sklepní potenciál. 

20BC48CB B9E4 4D08 B41D 745FB67AA287
439 Kč
Kód: 690
1 položek celkem