5% sleva pro registrované zákazníky? Máme ji pro vás připravenou! Týká se všech našich vín, vyjma již zlevněných v aktuálních akcích.

Penedés Katalánsko

Penedès je španělská vinařská apelace Denominación de Origen Protegida (DOP) pro vína v Katalánsku, (Španělsko). Penedès DOP zahrnuje celý region Penedès a obce čtyř dalších okresů: Anoia, Alt Camp, Baix Llobregat a Tarragonès. Oblast je ohraničena pobřežními kopci masivu Garraf a vyššími vnitrozemskými horami, které lemují centrální část země.

Dlouho považována za jednu z nejlepších vinařských oblastí země po Rioja, je také jednou z nejstarších vinařských oblastí v Evropě. Možná známější pro svou produkci Cava (šumivé víno, které má od roku 1986 vlastní Denominación de Origen), převládají zde bílé odrůdy révy vinné, i když tato oblast produkuje také některé vysoce ceněná červená vína zrající na barrikových sudech.

Písčitá, jílovitá půda je chudá na organickou hmotu a převážně kamenitá, předlitorální pahorkatiny sestávají z triasu, křídy a oceánských usazenin, zatímco pobřežní hory jsou většinou rozeklané křídové vápence.

Cava je neoddělitelně spjata s produkcí tichého vína v regionuPenedès, protože jeho vzkvétající úspěch v posledních letech poskytl příjmy na inovace, které stojí za vzestupem kvality i bohatství zdejších tichých vín.

A8146170 BC2B 4C3E 976C 12774FB5068D
249 Kč
Kód: 656
VITA VIVET ROSE
249 Kč
Kód: 914
2 položek celkem